2012-12-13
Panaszkodott a fiú, nevelőanyja leszúrta egy konyhakéssel

Az ítélet nem jogerős, az ügyész súlyosbításért fellebbezett, a védő és védence három nap gondolkodási időt kért. A per a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.
Az utolsó szó jogán sírva fakadt a negyven esztendős kelevízi asszony, s kérte a bíróságot, ne küldje börtönbe, már így is éppen elég büntetés számára, hogy az eset után elveszítette családját. Állítása szerint amúgy is csak önvédelemből szúrt – pechére a tanúk cáfolták, hogy nevelt fia kötekedő lett volna, emellett a szakértői jelentésekből az is kiderült, a nő rendkívül részeg lehetett a késeléskor, ugyanis még a másnapi vérvétel is közepes ittasságot mutatott ki nála.
Ráadásul kifejezetten szerencsésnek mondhatta magát, hiszen mindössze egyetlen milliméteren múlott, hogy az ügyészség csak emberölés kísérlete miatt emelt ellene vádat: a penge ennyivel állt meg a fiú szíve előtt.
A személyiségzavaros asszony több mint másfél évtizede áll pszichiátriai kezelés alatt, alkohol és gyógyszerfüggő. Tizenkét esztendeje élt együtt férjével – közös gyerekük is született – és annak korábbi kapcsolatból származó fiával, akivel sokat veszekedtek. A vádlott szerint a gyerek agresszív volt, a családgondozó viszont úgy nyilatkozott, ugyan gyakran dacoskodott szüleivel, de nem mondható agresszívnek, a famíliában a szülők miatt keletkezett a konfliktusok jelentős része.
Az ominózus napon sem a fiú provokálta ki a veszekedést: nevelőanyja délután elment otthonról, s egy ismerősénél iszogattak hármasban, majd a trió éjfél után a nőnél folytatta a mulatozást. Bömböltették a hifit, s erre felébredt a gyerek, aki többször is kérte őket, halkítsák le a zenét, mielőtt a zajforrást bevitte volna a szobájába. Az asszony ezután kiment a konyhába, felkapott egy kést, s rárontott nevelt fiára. Négyszer-ötször szúrt felé, a gyerek azonban kitért előle, s be akart menni a szobájában. A nő az ajtóban érte utol, ismét szúrt, s bár a fiú valamennyire el tudta kapni a kezét, a tizenhét centis penge így is a mellébe szaladt. Csak egy óra múlva hívtak hozzá mentőt, s a kórházban derült ki, milyen kevésen múlt az élete.
A bíróság, bár több enyhítő körülményt is figyelembe vett, nem fogadta el a nő védekezését, s három év börtönre ítélte. A verdikt nem jogerős.